[elektro] OT: Gépészet

FuzArn fuzarn at gmail.com
Thu Dec 10 19:41:21 CET 2020


Nincs ráció. Ha több tonna, akkor tárol is hőt, nem csak nehéz visszafűteni.

Másrészt van veszteséged is a falaknál. Nem csak hőt tárol, hanem kifele sugàrozza is. Tehát ha nem ideális a fal, akkor okosan szabad csak hőt tolni bele.

Amiről beszélünk annak van egy optimuma.
Függ a tömegektől, külső hőmérséklettől, szigeteléstől, komfort igénytől, meg még ezer dologtól. Komfort igény ugye egy komoly súly ebben az egyenletben, hisz ha éjjel az ember hidegben alszik jól, akkor ká mindegy, hogy mibe kerül visszafűteni reggel.

A célfüggvényt kell definiálni.

A.

> On 2020. Dec 10., at 18:59, Acs Gabor <levlista at e8e.eu> wrote:
> 
> Elektronika van benne, mert azt mondta a szerelő, majd a Viessmann szakértője is, hogy nem lehet úgy beállítani a kazánomat, hogy leállítsa a keringtető szivattyúkat, amikor már elérte a célhőmérsékletet az adott zóna.
> Ezért gondolkoztam azon, hogyan lehetne megkerülni a kazán vezérlését.
> 
> Most szereztem egy szerviz-szintű dokumentációt, és megtaláltam benne, hogyan kell ezt beállítani, és működik is, így szerencsére nem kell elektronikával foglalkoznom :))
> 
> Csak azt a kérdést akartam felvetni, hogy a gépészmérnök nekem azt mondta, TÖBB lesz jelentősen a fogyasztás, ha éjszakára leállítom a kazánt is és a keringtetést is.
> Merthogy pl. a padlófűtés több tonna anyagát is vissza kell fűteni.
> 
> Szerintetek van ebben ráció?
> 
> HG annak idején azt mondta, hogy nem nyerünk az éjszakai leállással semmit, mert a falakba vissza kell tolni azt a hőmennyiséget úgyis.
> Erre akkor valaki azt válaszolta, hogy na de az átlaghőmérséklet kevesebb lesz, ha éjjel hűl az épület, ezért a fogyasztás is csökken.
> 
> Bármelyik érvelés igazát el tudom képzelni, na de hogy több lenne???
> 
> Gábor
> 
> -----------------------------------------
>         elektro[-flame|-etc]



More information about the Elektro mailing list