[elektro] ARM ugrás
Moravcsik Szilard
levlista.mszilard at gmail.com
Fri Jan 22 07:22:35 CET 2016
Szia!
Nézd meg ezt is: Em::Blocks itt http://www.emblocks.org/web/
Én ezzel szeretnék kezdeni. :)
Üdv:
Szilárd
2016.01.21. 17:20 keltezéssel, hg12345 írta:
> Hi,
> A két NUCLEO között csak lábszámban van különbség 64 /144. A 144 lábú tartalmaz ez 100M ethernet csatolót de ennyire nem mélyedtem bele. Az ár különbségnek ez adja az alapját.
> De ez így van a FreeScale egy árban... :-)
>
> Fejlesztéshez több ingyenes lehetőség is adott:
> - MBED kompatibilis, ez egy netes fejlesztő rendszer teljes közösségi támogatással
> - COOCOX ez saját gépen futó valószínűleg eclips alapú fejlesztő rendszer, teljesen ingyenes (kinai egyetemen csinálják)
> - kis rendszerekhez 32K-ig ingyenes a KEIL és IAR is.
>
> az ST esetén a STM32F0 sorozatúakhoz kérhető teljesen ingyenes is vagy 64K limittel KEIL licensz (CORTEX M0) ez már egész komoly programokat eredményezhet, optimalizációval, persze nem biztos hogy használnám ilyenkor a HAL-t :-) amúgy se.
> A K.E.I.L-hez kis kereséssel találni okosságot k.e.y.g.e n. hivatkozással
>
> és végén, de nem utolsó sorban eclips alapon elérhető a ATOLLIC optimalicáiós fordítási lehetőség nélkül korlátlan program mérettel GCC fordítással, szintén ingyen.
>
> ezenkívül a neten egy sok leírás kering, hogyan lehet eclips telepíteni, hogy ARM-hoz megfelelő IDE legyen.
>
> ----------------------------------------------------------
>
> Nem tudom mire szeretnéd használni, de az MBED -re ha sikerül indítani, nagyon sok program van, és minden ARDUINOS eszközt kezel, mármint a feltéteket és az MBED kompatibilis uC modulokat. Személy szerint nem próbáltam, csak ránéztem.
>
>
> ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
>
> Ezen kívül ami még könnyen elérhető ARM fronton, és ingyenes fejlesztő készletet biztosítanak hozzá.
>
> ATMEL -> STUDIO 5,6,7, igen komoly választékuk van a lekülönböző chipekből és kiépítésből, az induló készlet drágább mint az ST, mondjuk ezeket csak egyszer kell megvenni :-) Persze a NUCLEU olyan áron van , hogy nem érdemes hobbira külön panelt tervezni.
>
> Szintén ingyenes a fejlesztőrendszer biztosít a CYPRESS és aki szereti a huzalozott logikát ezt nekik találták ki! $10 megvehető CY8CKIT-043 ez tartalmazza a cég csipjeihez a debuggert, és egy 128K flash M0 uC-relt.
>
> --------------------
> Az NXP is nagy versenyző itt, de hasonlóan az ST-hez más cégek biztosítják a programozó környezetet.
> Ehhez hasonlóan a NOVUTON amit itthon a CHIPCAD képvisel szintén ezt az üzletpolitikát részesíti előnybe. A DEMO-k inkább $20 kategóriákban vannak, szinték letördelhető debuggerel.
>
> ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
> Ha megvan a paneled és feltudod venni a fejlesztő eszközzel a kapcsolatot, onnan kezdve már csak programozni kell, és sokat olvasni olvasni és olvasni. A legtöbb ARM chip estén a gyártó biztosít egy univerzális driver készletet a perifériákhoz, HAL-t ha ezt használod szigorúan, akkor az azonos gyártón belüli chip váltás nem okozhat gondot!
>
> A demo programok a legtöbb esetben jól olvashatók és igen egyszerűek, akinek nincs nagy igénye az könnyen összeollózhat egy sok perifériás programot, persze a feldolgozás menedzselése már okozhat némi fejfájást.
>
> Amúgy ami egy 8 bitesen elfut az ezen is ugyan úgy megvalósítható, az architektúra előnyével, nincs lapozás, és a számítások nem igényelnek időt, a C programhoz meg igen előnyös az ARM regiszter és címzés szerkezete, főleg a CORTEX-eké.
>
>
>
>
>
>
>
>
>
> elight <elight at gmail.hu> írta:
>> Szia,
>>
>> azért az RE és a ZE jelűben van némi különbség,
>> és az árában is...
>>
>> Egyébként Ardunióra hogyan kell beállítgatni ?
>> Próbálta már valaki? Ez (ZE) elvileg UNO kompatibilis,
>> de GCC fordítót ajánl hozzá az ST.
>> Jól jönne egy kis gyorstalpaló..
>> Üdv István
>>
>> 2016-01-21 13:06 keltezéssel, hg12345 írta:
>>> Hi,
>>>
>>> hasonló ST-ek fele ennyiért van a fejlesztő készlete, és a debugger leválasztható róla. Ugyanitt NUCLEO -ra keress... pl.: (http://fdh.hu/search/index?utf8=%E2%9C%93&q=NUCLEO-F446)
>>>
>>> (amúgy a FreeScale már önállóan nem létezik, az NXP tulajdona, az eladás amiatt történt, hogy a fejlesztők jelentős része, éppen egy konferenciára utazott és azon a repülőgépen volt amit csendes óceánon még most is keresnek...:-(
>>>
>>> elight <elight at gmail.hu> írta:
>>>> Sziasztok...
>>>>
>>>> Nemrég írtátok , hogy előbb utóbb megugranátok
>>>> az arm felé.
>>>> Ma jött rekl. ajánlatban , nyilt debug is van rajta.. és open kompatibilis..
>>>> http://hu.farnell.com/freescale-semiconductor/frdm-kv31f/dev-board-kv31f512vll12-cortex/dp/2499103?CMP=e-email-210116-NXP&ost=2499103&selectedCategoryId=&categoryName=All+Categories&categoryNameResp=All+Categories
>>>> Nem nézegettem még meg , mit tud,
>>>> de ez így egyben nem tűnik soknak, mármint az ára..
>>>> Üdv István
>>>> -----------------------------------------
>>>> elektro[-flame|-etc]
>>>>
>>> -----------------------------------------
>>> elektro[-flame|-etc]
>>
>> -----------------------------------------
>> elektro[-flame|-etc]
>
> -----------------------------------------
> elektro[-flame|-etc]
>
---
A levél vírus, és rosszindulatú kód mentes, mert az avast! Antivirus védelme ellenőrizte azt.
https://www.avast.com/antivirus
More information about the Elektro
mailing list