[elektro] PIC32

hg12345 hg12345 at freemail.hu
Sat Mar 27 12:32:36 CET 2010


   <elektro at tesla.hu>, ezt írta: 
  
  Szia!

Fuzesi Arnold írta:
> 18-as szeria nem erdekel 
>   
Talán a LAN-os az, ami használható lenne a 18-as sorozatból, de 8 bites, 
ami elég gáz...
Azért elég szívás, hogy a 16 bites PIC-ekből kihagyták a LAN modult...
A 32 bitesesekbe már tettek.
> 24-es jó valamire?!
>   

Elég jól használhatók, aki szeret C-ben programozni a gyári fordító optimalizáció után már tűrhető kódot gyárt. 
A 8 bitesek periféria kezelésével ellentétbe itt jelentős teljesítmény növekedést lehet elérni a kezelésben, mert minden perifériánál bufferek vannak 24F-s vagy DMA elérés itt a buffer méretét a DMA -ban határozod meg ez a 24H. Összetettebb feladatokhoz könnyen igazítható az AD konvertere, mindenféle uC kapcsolgatás nélkül, csak egyszer beállítod és az adatok jönnek belőle. Nagy RAM (a 8 bitesekhez képest) és nincs STACK korlátozás. 16/32 bites számításokat nagyságrendekkel gyorsabban végez.
Hasonlóan a legtöbb számláló és TIMER, CAPTURE, COMPER funkció elérhető 16 és 32 bites módon.

Azok a típusok amik tartalmaznak PPS-t ott a nyáktervezésben sokkal szabadabban lehet gondolkozni, mert a lábak 80%-ra bármely periféria rákacsolható, kivéve az analóg és az I2C.

A fejlesztő eszközök ugyanazok az MCHIP-nél ami talán előny. A kisebb 8 bitesekről az átállás talán egyszerűbb mert a perifériák azonosak....

Ezekre már ASM-ben nem érdemes fejleszteni.....

Árban nagy különbség nincs egy CORTEX M3 közel egy árban van, talán egy kicsit olcsóbb. Persze ezeknek a fejlesztési támogatása egy kicsit macerásabb. STM, TI, AVR és egyre többen licenszelik a különböző CORTEX magokat. Ezek teljesítmény elég jók, 50-150MHz közötti tartományban üzem képessek. Persze az ARM-k esetén az egy utasítás egy órajel csak legtöbbször csak álom, Leggyakrabban 3-5 órajel egy utasítás.... Ez csak a teljesítmény összehasonlítás miatt említem.



More information about the Elektro mailing list