RE: OT:ioncserélt víz
Cseh Róbert
R.Cseh at Richter.hu
Thu Jun 29 10:39:32 CEST 2006
> Ennel egy membranon at forditott ozmozis zajlik azaz a memranon atfero
> meretu sók is kijonnek a vizbol, de a szerves anyagok ekkor is benne
> maradnak...
Szerintem fordítva van: a membránon a víz fér át, más nemigen, tehát minden kijön, csak a víz marad. Még a baktériumok, vírusok is kijönnek.
>>>>Melyik oldalt nézzük... A membránon csak a vízmolekula méretek mennek át. Szívjuk vagy fujjuk az oldalt attól függően dúsul H2Oban vagy szegényedik az anyag. Ha nyoimom a szervessel dúsított vizet, akkor a túloldalt H2O cspeg le, és belül marad a szerves.
> Ez mar tenyleg ugy szigetel gyakorlatilag is mint a desztillalt viz.
Szerintem meg egyik víz se szigetel igazán. Nincs a víznek előírva, hogy ne disszociáljon bármiért ionokra. Azokat aztán körbeveszik a helyből poláros vízmolekulák, és egész nagy ionok fognak rohangálni, amik aztán hol rekombinálódnak, hol meg bármiért (pl ultraibolya vagy más sugárzástól, fene tudja, talán még hőmozgástól is) újra is keletkezhetnek. Bonyolult egy dolog a a víz. Nem csoda, hogy az élet alapja.
>>>>Csalóka ám. A H2O felveszi a levegő CO2-jét (H2CO3 lesz belőle, ami ugye savas, így vezetőképességet nőveli). Forrald a vizet 10 percig, húsd le. Mérj utána vezetőképességet. Meg fogsz lepődni.... Kimegy a CO2 belőle és <10uS ala megy a vezetőképesség. Néhány óra alatt a beoldódó CO2 miatt a vezetőképesség újra felmegy ~35-50 uS környékére.
>>>ha üvegedényben tarrtod akkor a falából a szilikát és a Na+ is beleoldódik újra:) igaz ez lasabban....
Ha pillanatszerű oldódást veszünk, akkor 32 évig kellene egy vizespoharat töltögetni hogy elfogyjon. De minthogy ez a beoldódás lassú, így a vizespohát is megmarad és nem fogy el 32 év folyamatos áramlás miatt....
hjozsi
>>>Robi
More information about the Elektro
mailing list