Klíma bekötése
Halász Ferenc
halaszfm at gmail.com
Wed Jun 21 18:49:15 CEST 2006
Onódi Ákos írta:
> sziasztok
>
> Az átfuvatással azért csak óvatosan, ugyanis amíg a régebbi gázok pl R22 homogének, addig a most használatosak pl R407C több különböző forráspontú gáznak a keveréke. Az ilyen gázoknál főleg a magasabb forráspontúak azok amelyek folyadék halmazállapotban vannak. Ha a gázteret megnyitjuk, először döntően az alacsonyabb forráspontú gázok távoznak a rendszerből, és igy már nem az optimális gázkeverékkel dolgozik a klíma a későbbieken, vagyis romlik a hatásfoka. (az R22-nél ilyen gond nem volt )
> A vákumozásról-átfúvatásról pedig, hogy legyen elképzelésed ajánlom próbáld ki a következőt:
> Végy egy a rézcsőhöz hasonló belső átmérőjű lehetőleg jó hosszú átlátszó csövet.
> Vizezd be a belsejét.
> Fujj át rajta annyi levegőt, hogy ne láss a falán víznyomokat.
> Képzeld azt is hozzá, hogy esetleg 8-10 m hosszú a cső, és akkor mennyi levegőt kell átfújnod ahhoz, hogy a víznyomok eltűnjenek.
> Elárulom jó sok levegőre lesz szükség. Ha ezt a belső gázzal akarnád megcsinálni akkor nem lessz elég az összes gáz, hogy átkergess egy vízcseppet a teljes hosszon úgy hogy az maradék nélkül távozzon.
> Nem beszélve arról, hogy a beltériben a cső nem egyenletes, vannak benne kisebb-nagyobb átmérők, zsákok, amikből nem lehet kifújni a lecsapódott párát. Azért kell a hosszú vákumozás, hogy az ilyen helyekről is távozzon a nedvesség. (mennél hidegebb van annál hosszabb a vákumozás ideje a víz alacsonyabb forráspontja miatt)
> (Vannak olyan hűtőkőzegek is pl propán amik víz jelenlétében nem savasodnak el, de klímákban ezt nem alkalmazzák.)
Akkor még egy nagyon fontos teendő: Péppé verni annak a hülye pofáját,
aki vizet rakott a csőbe! Amit a multináciknál vettem, mindkét klímát
száraz gázzal töltött, _LEZÁRT_ csövekkel adták. soxeretettel:HFeri
More information about the Elektro
mailing list